برنامه نویسی ++C – شروع کار | بخش اول

زبان برنامه نویسی ++C (بخوانید سی پلاس پلاس) یک زبان سطح میانی و تجاری است که در سطح وسیعی از برنامه های کوچک و بزرگ کاربرد دارد. این زبان مشتق شده از زبان قدرتمند C  می باشد.

زبان سی با توجه به کاربردهای بسیاری که دارد هنوز هم محبوب ترین زبان برنامه نویسی دنیاست.با سی شما میتوانید جمع دو عدد را بنویسید. با سی شما میتوانید سیستم عامل هم بنویسید. زبان سی یک زبان سطح میانی است. چیزی ما بین زبان های سطح بالا مانند جاوا و پاسکال و سی شارپ و زبان ها سطح پایینی مانند زبان اسمبلی و زبان ماشین. برنامه های نوشته شده توسط زبان سی مسقیما به زبان ماشین ترجمه می شوند.

و اما زبان سی ++ ، زبان سی ++ را تقریبا می توان گفت همان زبان سی با امکانات بیشتر است. در زبان سی ++ مفاهیم جدید تری مانند کلاس ها ، اشیا افزوده شده اند.

زبان سی++ یک زبان شی گراست. شی گرا یعنی چه. شما اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازید میبینید که اشیا مختلف وجود دارد. هر یک از این اشیا خصیصه هایی دارند و می توانند کارهایی انجام دهند. شی ها در زبان برنامه نویسی هم دقیقا همین مفهوم است. هر شی خصیصه هایی دارد و میتواند کارهایی انجام دهد. مثلا دوچرخه را در نظر بگیرید. دوچره چرخ دارد. رنگ دارد. مدل های مختلفی دارد. می توان با آن رکاب زد و حرکت کرد. شما با یک زبان شی گرا می توانید تمامی بخشهای اشیایی مانند دوچرخه را پیاده سازی کنید.

زبان سی ++ تقریبا متداول ترین زبان برنامه نویسی در بین برنامه های تجاری است. تقریبا تمامی بازی هایی که شما درون رایانه خود بازی می کنید با زبان سی++ نوشته شده اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *